Písně s příběhem

PÍSNĚ S PŘÍBĚHEM

V Roudnici u Michala Horáčka se sejdou Hradišťan a Jiří Pavlica, Kittchen nebo Květy

V květnu 2017 se v Roudnici nad Labem uskuteční festival Michala Horáčka a jeho přátel „Písně s Příběhem.“ V krásném prostředí roudnického zámku se představí špička české populární hudby, které spojuje jedno – v jejich písních se odehrávají příběhy. V programu se představí například Hradišťan a Jiří Pavlica, Kittchen nebo Květy.

Produkci festivalu Písně s příběhem má na starosti tým úspěšného festivalu Hradecký slunovrat, který si za tři ročníky získal na české hudební scéně slušné renomé. Tým pod vedením Vaška Müllera na festivalu v Hradci nad Moravicí dokázal skloubit kvalitní program, příjemné prostředí pro návštěvníky i pro festival nezvykle kvalitní gastronomii. Tyto všechny aspekty by měl přinést také festival na zámku v Roudnici nad Labem.

Kdo se na festivalu objeví?

Vedle Michala Horáčka, který bude festival moderovat a jehož přátelé představí průřez jeho textařskou tvrobou jako vyvrcholení festivalu, se můžeme těšit na další zajímavá jména.

HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica je ojedinělé seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, který v počátcích vycházel zejména z lidové tradice.

Kittchen, vlastním jménem Jakub König, vytvořil postavu maskovaného hotelového kuchaře z Doks, který ve své kuchyni nahrává své skladby s nástroji, které v ní najde. Má za sebou již tři desky, nahrávka Radio byla oceněno žánrovou cenou Anděl v kategorii alternativní scéna.

Martina Trchová je česká zpěvačka, skladatelka a textařka, pohybující se na hraně šansonu, jazzu a folku. Se svou formací Martina Trchová & trio vydala v květnu 2016 CD s názvem Holobyt. Leitmotivem tohoto alba je pro Martinu Trchovou hledání domova: a to jak domovského místa ve světě, tak uvnitř v sobě samé.

Kromě těchto jmen na festivalu vystoupí méně známé kapely, jejichž výběr má na starosti hudební dramaturg Radia Proglas Milan Tesař. Kapely se také budou moci přihlásit do konkurzu o místo na scéně.